|
||
A Vidékfejlesztési Program keretén belül a Közép-Tisza-Zagyva Vidékfejlesztési Egyesület működési területén meghirdetett VP6-19.2.1.-57-7-21 kódszámú, vállalkozások fejlesztésének támogatása tématerületű felhívás keretében sikeresen megvalósult a Tenczer Tibor EV piaci pozíciójának javítása című 3336512294 számú projekt.
l.
Miért jó, ha az intézmény zöld óvodává, ökoiskolává válik? A cím elnyerésébôl milyen haszna származik a szülőknek? Miért éri meg ilyen helyen dolgozni? Jár-e valamilyen előnnyel a település, a kerület, és a helyi közösség számára?
Ezek azok a kérdések, amelyeket minden leendő zöld óvoda/ökoiskola - és a címet már elnyert intézmény - elsőként feltesz (vagy már feltett) magában. Mert két dologban mindenki biztos: a cím nem jár anyagi elismeréssel, és villámgyorsan leköti az esetlegesen még meglévő szabad energiákat és erőforrásokat. De az anyagi megfontoláson túl, érdemes kicsit behatóbban szemrevételezni az előnyöket.
Az Európai Bizottság januárban indított el egy április 10-én záruló internetes felmérést, amellyel az emberek véleményére volt kíváncsi a biogazdálkodásról. A kérdőívre 12 hét alatt 45 ezer válasz érkezett és 1600 javaslatot, ötletet küldtek be magánszemélyek, szervezetek.
Legkésőbb 2016 decemberéig minden EU-ban értékesített, előre csomagolt élelmiszeren a gyártó köteles feltüntetni a tápértékre vonatkozó információkat az új szabályoknak megfelelően. A tudatosvasarlo.hu összefoglalta, mit és hogyan határoznak meg az új szabályok.
Az Európai Bizottság elfogadta azt a 222 tételből álló jegyzéket, amely egybegyűjti az élelmiszerek csomagolásán olvasható, egészséget befolyásoló tájékoztató kijelentéseket. Ezentúl a gyártók csak olyan meghatározásokat, állításokat tüntethetnek fel a termékeken, amelyek tudományosan megalapozottak.