|
||
A Vidékfejlesztési Program keretén belül a Közép-Tisza-Zagyva Vidékfejlesztési Egyesület működési területén meghirdetett VP6-19.2.1.-57-6-19 kódszámú, Helyi mikrovállalkozások fejlesztésének támogatása című felhívás keretében sikeresen megvalósult a "Megújuló energia alkalmazással történő vállalkozásfejlesztés c. 3202830987 számú projekt.
A megújuló energia hasznosításról, a projekt bemutatásáról tart a projekt keretében a Kedvezményezett egy térítésmentesen látogatható NYÍLT NAPot, melyre tisztelettel várja az érdeklődőket.
A nyílt nap időpontja: 2021. 10. 04. 10 óra; Nyílt nap helyszíne: 5052 Újszász, Telephely 0148/23 hrsz.
Téma: Környezetünkért mit tehetünk - környezeti tudatosság a mindennapokban; Energiahatékonyság/vállalkozásfejlesztés.
Mind az építészetet, mind az energiatermelést átalakíthatják az újonnan kifejlesztett félig átlátszó napelemek.
Magyarországnak van hova fejlődnie.
Az utóbbi években világszerte jelentősen csökkent a háziméhek és egyéb beporzó rovarok száma a permetezőszerek használata, paraziták, valamint a méhek élőhelyeinek a klímaváltozással összefüggő zsugorodása miatt. A méhpusztulás elleni harcban a vegyszerhasználat egyéb okokból is kívánatos visszaszorítása mellett az utóbbi időben új lehetőségek merültek fel. Közismert, hogy Kína bizonyos területein már évekkel ezelőtt úgy megritkultak a háziméhek, hogy emberi erővel, kézzel végzik a gyümölcsfák beporzását, de világszerte indultak arra irányuló fejlesztések is, hogy robotméheket, illetve beporzó drónokat hozzanak létre a feladat elvégzésére. Ennél jóval organikusabbnak és könnyebben megvalósíthatónak tűnik egy másik ötlet által kínált megoldás, amelynek értelmében a napelemfarmok biztonságos, vegyszermentes menedéket kínálhatnának a beporzóknak, amivel mindenki nyerhetne.
Három éve az energiamegosztás csupán egy merész kísérletnek tűnt, mára azonban az áram-Uber rendszerszintű megoldásán dolgoznak. Nyílik Pandóra szelencéje.
Az épületek zöld-energiával való ellátása nem újkeletű téma, azonban a napelem gyártók mindeddig nem tudtak olyan megoldást kínálni a felhasználóknak, ami közös nevezőre tudta volna hozni a megújulóenergia-forrásokat az esztétikummal. Egy-egy mai napelemmel felszerelt tető olykor egy ipari negyed benyomását szokta kelteni, ami jelentősen rontja a napelemek ázsióját a lakosság szélesebb körében. A napelemes technológiák következő generációja már integrált megoldásokra fog épülni: egyre többször találkozhatunk már tetőcserépbe vagy homlokzatba integrált megoldásokkal. Ezt a tendenciát szeretnénk folytatni a napelemek burkolatba való integrálásával, amely azonban amellett, hogy esztétikus megoldás, egyben épp annyira figyelemfelkeltő is, hogy szemléletformáló hatással legyen környezetére. Márpedig a burkolatok mindenhol ott vannak a városokban, nem lehet kikerülni őket.
LEADER Térségek közötti együttműködés keretén belül a KÖZÖLD Alapítvány 1 napelem rendszert (5 kW) telepített a Kétpói Polgármesteri Hivatal melléképületének tetejére. A rendszer 20 db egyenként 250W teljesítményű kristályos napelem modulból és egy inverterből áll. Ez a helyi vállalkozások, intézmények számára is demonstráció, azon felül a Hivatal és a hivatal épületében működő Nagykunságért Vidékfejlesztési Egyesület energiafelhasználását racionalizálja, költségtakarékossá teszi.
További információk:
https://www.facebook.com/kozosseginapelem?fref=ts
http://www.ktzve.hu/kozossegi_napelem.htm
A fiatal kutatók nemzetközi fórumán, Londonban is bemutatta kutatási témáját, a hőlégmotoros napkollektorrendszert Kecsenovity Egon, akinek angliai útját a Magyar Innovációs Szövetség támogatta. A szövetség, amely megalakulása óta kiemelt figyelmet fordít a tehetséggondozásra, az idén tíz fiatal tehetséget delegál különböző nemzetközi fórumokra.
A zöld energia már egyáltalán nem kizárólag a jövő. Miközben sok ország a hagyományos erőművekben gondolkozik, a világ másik részén az alternatív energiában látják a jövőt, s bizonyos fokig már a jelent is.
Kijelzőbe épített napelemekkel oldaná meg a mobil készülékek töltését és adatátvitelét is a Sunpartner Technologies, illetve a 3M. A két vállalat egy olyan átlátszó panelt fejlesztett ki, amely meghosszabbítja az okostelefonok üzemidejét, az alacsonyabb fogyasztású e-book olvasókat pedig gyakorlatilag folyamatosan töltve tartja.